Sztuczna inteligencja stworzyła teledysk

Sztuczna inteligencja stworzyła teledysk

Intel pochwalił się, że ich sztuczna Inteligencja stworzyła teledysk dla chińskiej gwiazdy Chris Lee. Jak poradziła sobie SI i czy nie będziemy potrzebowali już producentów klipów?


Wideoklip powstał do utworu Rainy Day, But We Are Togheter, który wykonała chińska piosenkarka Chris Lee. To pierwszy teledysk do którego wykorzystano sztuczną inteligencję. Zastosowano ją głównie do stworzenia efektów specjalnych, które pojawiają się na twarzy artystki. SI uczyło się maszynowo, przez co rekonstruowało twarz w 3D i w czasie rzeczywistym śledziło jej ruchy oraz ekspresję.  Poniżej znajduje się wspomniany obraz:



Ludzie często podchodzą sceptycznie do rozwoju sztucznej inteligencji, gdyż jej rozwój wiąże się z niewiadomymi, których ludzkość od zawsze się bała. Pojawiają się także słowa ostrzegawcze,  które przestrzegają nas przed złowrogimi scenariuszami z książek, filmów czy gier komputerowych. Mimo to, wirtualna inteligencja jest wciąż rozwijana i wykorzystywana na nowych frontach. Czyżby (anty)utopijne czasy cuberpunku nadchodziły? Na pewno będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, jednak rozwoju sztucznej inteligencji nie da się już zatrzymać.

źródło: http://www.ubergizmo.com

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl