Horror polskiego YouTubera na wakacjach w Egipcie!

Horror polskiego YouTubera na wakacjach w Egipcie!

Niestety w obecnych niespokojnych czasach, wyjazd na wakacje do krajów na północy Afryki może nie być najlepszym pomysłem. Przekonał się o tym pewien polski twórca, który na co dzień tworzy materiały na platformie YouTube. Mowa o założycielu kanału Szósty POKEMONGO, który niedawno był na wakacjach w Egipcie i delikatnie mówiąc nie wspomina tego czasu najlepiej.
Kanał Szósty POKEMONGO został założony 7 lutego 2016 roku i od tamtej pory zebrał wokół siebie społeczność liczącą niespełna 70 tysięcy subskrybentów. Posiada on również grupę Szóstki Szóstego na Facebooku liczącą ponad 20 tysięcy osób, która ściśle powiązana jest z pierwotną tematyką kanału bazującego wokół gry POKEMON GO!

Założyciel kanału, Marcel "Szósty" Kozłowski, na jednym ze swoich ostatnich live, którego zapis można odnaleźć na jego kanale, opowiada o tym jak razem ze swoją rodziną udał się na wyjazd do Egiptu. Nie była to jego pierwsza wycieczka w tamte rejony, niemniej tę wspomina zdecydowanie najgorzej. Kłopoty zaczęły się już na lotnisku, ponieważ samolot, którym mieli udać się do Egiptu miał naprawdę spore opóźnienie. Jednak tak naprawdę nie to jest sednem tej historii. Najgorsze zaczęło się po przekroczeniu progu hotelu, gdzie warunki miały nie być takie, o jakich zapewniano w ofercie biura podróży i były naprawdę bardzo niekorzystne. Apogeum całej sytuacji miała być napaść na jego pokój hotelowy, gdzie sprawcy uderzali w drzwi i chcieli dostać się do jego pokoju. Ich zamiary nie były do końca jasne, ale na pewno nie wyglądały na pokojowe. Całość zakończyła się pozytywnie, dzięki reakcji jednej z osób, która została przywołana przez okno hotelowego pokoju. Sam twórca deklaruje, że już nigdy w tamte rejony nie wróci.W komentarzach pod materiałem możemy znaleźć również wpis innego twórcy związanego z tematyką Pokemon, Hikomikosa, który swojego czasu również miał nieprzyjemności związane z wycieczką do Egiptu:
Bardzo mi przykro... Raz byłem na wakacjach w Egipcie i już nigdy tam nie polecę ... W miejscu wycieczki na którą miałem jechać był atak terrorystyczny i dzięki Bogu w ostateczności dzień przed się rozmyśliliśmy. Trzymaj się stary... DASZ RADĘ! Mam nadzieję, że wygrasz sprawę w sądzie.

Całe wydarzenie miało bezpośredni wpływ na przerwę na kanale Szóstego, który zamierza teraz pociągnąć do odpowiedzialności biuro podróży i przedstawić swoje racje przed sądem. Mamy jednak nadzieję, że cała sprawa osiągnie u niego pozytywne zakończenie, a on sam z czasem wróci do normalnej aktywności na YouTube.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.