Szef Xiaomi został przyłapany na używaniu iPhone'a

Szef Xiaomi został przyłapany na używaniu iPhone'a

Xiaomi to firma powszechnie uważana za wytwórców dobrych i przystępnych cenowo urządzeń. Jak się okazuje, jej zarządcy muszą być dość krytyczni wobec własnych smartfonów, bowiem wolą używać tych wyprodukowanych przez konkurencję.


Lei Jun to szef firmy Xiaomi, który w ostatnim czasie postanowił podzielić się kolejnymi nowinkami z fanami na stronie Weibo (odpowiednik Twittera). Użytkownicy szybko zorientowali się, że wpis został dodany z iPhona, co wywołało w nich ogromne wzburzenie. 

Przyłapany Lei Jun postanowił się nie wypowiadać, jednak głos w sprawie zabrał Pan Jiutang - analityk i partner Xiaomi, który stwierdził, że osoby z branży powinny zapoznawać się z produktami konkurencji.Trudno jest się nie zgodzić ze zdaniem Pana, jednak warto pamiętać, że przyłapanie na używaniu smartfona pochodzącego od konkurencji to tak naprawdę PR-owy strzał w kolano. Poza tym, gdyby Lei Jun tylko testował iPhona, to czy usunąłby wpis i wstawił nowy o prawie identycznej treści z urządzenia Xiaomi 10 PRO? Odpowiedzmy sobie sami.


Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.