Szef znanej grupy hakerskiej skazany!

Szef znanej grupy hakerskiej skazany!

W sieci cały czas trwa walka z tzw. przestępczością internetową i właśnie wykonano kolejny krok w walce z tym procederem. Szef grupy Lizard Squad, Zachary Buchta, który stał za atakami hakerskimi m.in. na serwery PlayStation Network czy Steam został właśnie skazany na 2,5 roku więzienia przez sąd w USA.


Lizard Squad to rozwiązana już grupa hakerów, która stała m.in. za atakami na platformy związane z branżą gier w okresie świątecznym w ostatnich latach. Pisaliśmy wtedy o tym także i my. Proces Zachary'ego Buchta prowadzony był w Chicago w ramach międzynarodowego śledztwa. Inne sprawy przeciwko członkom grupy odbywały się także w Holandii czy w Finlandii, gdzie wpadli inni młodzi przestępcy. 20-letni Zachary w zamian za obiecaną współpracę został skazany nie na 10, a na 2,5 roku wiezienia z możliwością odwieszenia kary do większego pułapu, jeśli nie spełni wyznaczonych warunków względem organów ścigania. Oprócz pozbawienia wolności Buchta musi zapłacić także 350 tysięcy dolarów odszkodowania serwisom zajmującym się wirtualnym hazardem na które również swojego czasu przeprowadzony był atak.Wbrew pozorom jest to jedynie szczyt góry lodowej. W ostatnim roku byliśmy świadkami naprawdę wielkich włamań i w większości ich organizatorzy nadal pozostają na wolności. Tak czy inaczej skazanie Zachary'ego Buchta to z pewnością duży krok w dobrą stronę.

Źródła: Engadget.com, Instalki.pl

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.