Szczegóły dotyczące konsoli Nintendo Switch ujawnione!

Szczegóły dotyczące konsoli Nintendo Switch ujawnione!

Szczegóły dotyczące nowej konsoli od japońskiego giganta nie stanowią już tajemnicy. W piątek rano (czasu polskiego) odbyła się specjalna konferencja, na której zarząd Nintendo ujawnił większość najważniejszych informacji na temat Nintendo Switch - urządzenia, które pełnić będzie funkcję konsoli stacjonarnej oraz przenośnej. Czy konsola zadowoli wymagających graczy i przyjmie się na świecie? Na te pytania odpowiedzieć będziemy mogli dopiero po premierze. Dzisiaj przyjrzymy się tematowi od strony technicznej.


Firma Nintendo długi czas zwlekała z dokładną prezentacją swojego flagowego urządzenia. Do niedawna nie wiedzieliśmy o nim praktycznie nic - większość wiadomości dochodziło do nas tylko i wyłącznie w postaci niepewnych plotek. Chyba najważniejszym aspektem nurtującym wszystkich bez wyjątku było to, co znajdzie się w środku Nintendo Switch. Jako że na sobotniej prezentacji nie została ona szczegółowo przedstawiona to musimy nadal ufać wcześniejszym przesłankom.

switch

Trzynastego stycznia o piątej nad ranem czasu polskiego Nintendo rozpoczęło konferencję dotyczącą Nintendo Switch, na którą czekali chyba wszyscy fani japońskiego producenta. Na samym starcie wydarzenia ogłoszono światową datę premiery urządzenia - już 3 marca tego roku wszyscy gracze na świecie będą mieli teoretyczny (wersje pre-orderowe konsoli, podobnie jak Nintendo NES Mini, wyprzedały się we wszystkich sklepach internetowych w mgnieniu oka). Cena Nintendo Switch rozpoczynać się będzie natomiast od 299 dolarów i stosunkowo do zawartości pudełka będzie rosnąć. Polska cena jaką wprowadził jedyny polski sklep internetowy oferujący konsolę (praktycznie chwilę po wprowadzeniu pre-orderu do obiegu Switch zostało wyprzedane) wynosiła 1449 zł za podstawową wersję. W środku opakowania takiej edycji znalazło się oczywiście podstawowe urządzenie, stacja dokująca (do podłączenia do telewizora), dwa kontrolery, kable oraz inne akcesoria. Dostępne będą także dwie wersje kolorystyczne - szara oraz czerwono niebieska.

nintendo-switch-prezentacja-wersje

Jeżeli chodzi o "wnętrzności" konsoli, to na prezentacji nie dowiedzieliśmy się szczególnie niczego nowego. Wiadomo, że układ graficzny na jakim działać będzie Nintendo Switch to Nvidia Tegra. Dotykowy ekran będzie miał przekątną 6'2 cala i rozdzielczość HD. Co do czasu pracy na baterii - od 2,5 do 6 godzin. Pojemność wbudowanej pamięci wynosić będzie 32GB, lecz oczywiście będziemy mogli ją rozszerzyć dzięki kartom microSD.Rozgrywka wieloosobowa będzie, podobnie jak u Sony oraz Microsoftu, oparta na comiesięcznym abonamencie, który zapewni także darmowe gry dla każdego użytkownika, który zdecyduje się na wydanie określonej kwoty.

Nintendo ogłosiło także, że aktualnie trwają prace nad 80 tytułami na nową konsolę. Wśród nich chociażby Syberia 3, Skyrim, FIFA oraz flagowy produkt - The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Niestety, jeśli zamierzacie w przyszłości zakupić Nintendo Switch to musicie przygotować się na to, że żadnej z tych gier w zestawie nie znajdziecie. Wielkie N zdecydowało się na inną politykę niż czołowi prekursorzy na rynku konsol. Firma tłumaczy się tym, że chce dać użytkownikowi pełną dowolność w wyborze pierwszej gry i przy okazji zaoferować jak najniższą startową cenę urządzenia.

Jakie są Wasze wrażenia odnoście nowej konsoli od Nintendo?


 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.