Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Już od ponad 10 lat flagowa seria gier Ubisoftu Assassin's Creed święci triumfy na naszych PC-tach czy konsolach do grania. Mimo ciepłego przyjęcia kolejnych odsłon, chociażby ostatniego Origins, niektórzy fani z nostalgią w głosie nadal wspominają serię, z której pierwszy Assassin czerpał pełnymi garściami. Mowa oczywiście o Prince of Persia, którego ostatnia duża odsłona pojawiła się w 2010 roku. Czy są jakiekolwiek przesłanki, że seria wróci jeszcze do żywych?


Temat ten wypłynął ponownie na wierzch, dzięki modelce Christinie Taigen, która za pośrednictwem swojego Twittera wspomniała, że tęskni za popularną niegdyś marką gier platformowych. Jakże duże musiało być jej zdziwienie, gdy odpowiedział jej sam Jordan Mechner - legenda branży gier video, twórca pierwszego Księcia Persji czy nieco mniej znanego w niektórych środowiskach Karateki.
Chrissy, znam kilku ludzi, którzy czują dokładnie to co ty. Robimy wszystko co w naszej mocy by to się w końcu stało.

Głos w sprawie zabrał także Ubisoft, który stoi za ostatnimi odsłonami serii.


Hey Chrissy. Niestety franczyza Książę Persji jest obecnie zastopowana, ale szkoda, że nie wpadliśmy wcześniej na postać taką jak Chrissy of Persia.

O ile słowa Ubisoftu są przede wszystkim żartem, o tyle zapewnienia Jordana, że marka jeszcze nie umarła napawają optymizmem. W końcu Mechner współpracował już z Ubisoftem przy odsłonie The Sands of Time, dla wielu ulubionej części z tzw. trylogii Piasków Czasu, więc czemu nie miałby zdecydować się na wielki come back i pomoc w ponownym powrocie marki na szczyt?Paradoksalnie największym problemem jest tu... Assassin's Creed, gdyż wątpliwe, że Ubisoft zdecyduje się na wydanie dwóch, nie ukrywajmy, podobnych gier w tym samym okresie. A może czeka nas więc rozwód marki z francuskim wydawcą i bardziej niezależne wydanie gry? Cokolwiek się stanie, potencjalny nowy Książę Persji z pewnością znalazłby swoje grono odbiorców i mamy nadzieję, że wkrótce wróci do czołówki wielkich marek gier video, bo z pewnością na to zasługuje.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.