Szafa wystąpił z prośbą o uszanowanie jego prywatności

Szafa wystąpił z prośbą o uszanowanie jego prywatności

Szeroko pojęta popularność wiąże się z rozpoznawalnością. Oglądając programy telewizyjne czy przeglądając strony internetowe utrwalamy sobie wizerunki pewnych postaci. Nie inaczej jest z YouTuberami, którzy zdobywając większą rzeszę odbiorców muszą liczyć się z tym, że część osób będzie ich rozpoznawać m.in. na ulicach. Niestety coraz częściej pojawiają się tacy ludzie, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele poprzez np. wchodzenie na prywatny teren posesji konkretnego twórcy.


Temat tego rodzaju przekraczania pewnych dozwolonych barier postanowił poruszyć Szafa, który jest jednym z wielu YouTuberów, którzy takiego zjawiska doświadczyli. Ten twórca postanowił poświęcić tej kwestii kilka minut materiału, który niedawno opublikował na swoim kanale.

Szafa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wrzucając filmy do sieci, które zyskują określoną liczbę odsłon skazuje się na to, że ktoś podejdzie do niego na ulicy, poprosi o zdjęcie, autograf, czy rozmowę. Wie też, że w żaden sposób nie może temu zjawisku zapobiec i nie ma nic przeciwko kulturalnym zaczepkom. Nie zamierza jednak tolerować tego, że widz, który zna jego adres zamieszkania po prostu wejdzie na prywatny teren posesji, zapuka do drzwi i będzie chciał bez zapowiedzi wejść do jego domu. Dla YouTubera jest to już zachowanie wykraczające ponad wszelkie normy. W materiale zamieszczonym na kanale (którego tytuł mówi sam za siebie - "Uszanujcie moją prywatność. Bardzo proszę.") opowiedział o kilku sytuacjach, kiedy to we wczesnych porannych godzinach rozlegał się dzwonek do drzwi, a przed nimi stał obcy mu człowiek. Szafa dał jasno do zrozumienia, że jeśli ktoś jeszcze raz bez wcześniejszej zgody zawita pod jego posesję to niech nie liczy na przyjazne przyjęcie. Po więcej zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu:


Każdy widz ma możliwość skontaktowania się z twórcą przez adres mailowy zamieszczony w opisie każdego wideo. Ten z kolei stara się odpowiadać na wszystkie pytania jakie zostaną na tę skrzynkę mailową przesłane.

Co sądzicie o stanowisku Szafy wobec nachalnych osób, którzy nie szanują cudzej prywatności? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.