Szafa próbuje kolejnej piekielnie ostrej potrawy!

Szafa próbuje kolejnej piekielnie ostrej potrawy!

Na kanale MocnyVlog pojawił się nowy odcinek, w którym Szafa postanowił zmierzyć się z jedną z najostrzejszych papryk na świecie. W filmie twórca pokazuje również, jak przyrządzić taką potrawę według jego przepisu, dzięki czemu każdy chętny może również podjąć się tego wyzwania. YouTuber uprzedza jednak, że nie warto od tego zaczynać swojej przygody z pikantnymi potrawami.


Do skrytki pocztowej Szafy trafiło pudełko drugich co do ostrości papryczek na świecie - Dragon's Breath. Ich ostrość w skali Scoville'a wynosi aż 2,48 miliona jednostek. Jej jedynym konkurentem jest papryka o nazwie Pepper X, której ostrość to 3,18 miliona SHU. Oznacza to, że próbowana przez twórcę potrawa jest naprawdę niebywale ostra i nie każdy poradziłby sobie z tak dużą dawką ostrości. Szafa przyznaje jednak, że ma już duże doświadczenie w spożywaniu pikantnego jedzenia, co potwierdzają filmy na jego kanale - między innymi: "Ekstremalnie ostra pizza domowa", "Najpikantniejsze pierogi na świecie" czy "Śmiertelnie pikantna potrawa".



Papryczkę Dragon's Breath Szafa postanowił zjeść w formie dodatku do leczo. Na filmie YouTuber pokazał również, jak taką potrawę przygotować. Zachęca, by podjąć się takiego wyzwania, jednak ostrzega, że jest to zadanie dla najwytrwalszych i tych, którzy mają już duże doświadczenie z ostrym jedzeniem. Następnie twórca przystąpił do konsumpcji posiłku, który sprawił, że mimowolnie zaczął łzawić. Wielu poddałoby się w tym momencie i wypiło kilka szklanek mleka, które łagodzi uczucie pieczenia. Szafa jednak się nie poddał i zjadł cały talerz leczo. Przyznał, że nie przygotował sobie nic, co mogłoby załagodzić ból, ponieważ chciał sprawdzić, jak to przeżyje.

Na szczęście cały eksperyment zakończył się bardzo dobrze dla YouTubera. Jedynymi oznakami ostrości był katar i łzawienie oczu. Ta informacja zapewne ucieszyła większość widzów twórcy, którzy w komentarzach pokazują, jak bardzo tęsknili za testami ostrego jedzenia. YouTube zna już przypadki, w których takie eksperymenty kończyły się znacznie gorzej, dlatego lepiej nie próbować samemu takich potraw, jeżeli nie jesteśmy fanami ostrego i nie mieliśmy wcześniej styczności z podobnie ostrymi potrawami. Szafa zapowiada, że jak tylko dostanie najostrzejszą paprykę na świecie - Pepper X - postara się zrobić jej test na swoim kanale.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl