Święto Niepodległości i historyczne kanały na YouTube!

Święto Niepodległości i historyczne kanały na YouTube!

Dziś, 11 listopada w całym kraju obchodzone jest święto odzyskania niepodległości. Wszystkim kojarzy się ono z patriotyzmem, hymnem, flagą i godłem. Zazwyczaj w szkołach organizowane są akademie a lekcje historii omawiają dążenie polaków do odzyskania suwerenności.

Jak wiadomo na YouTubie można znaleźć nie tylko gameplay’e , pranki i vlogi. Są też materiały edukacyjne, dotyczące m.in. historii. Z okazji święta niepodległości na kanale „Tylko Historia” pojawił się filmik pt. „10 faktów o drodze do niepodległości”.

Prowadzący, Artur Filipowicz (znany z kanału Topowa Dycha) w filmie mówi o tym w jaki sposób Polacy walczyli o niepodległość kraju. Podaje też informacje dlaczego kiedyś to święto obchodzono w lipcu, a nie tak jak teraz w listopadzie. Każdy uczeń powinien obejrzeć ten filmik, by zabłysnąć swoją wiedzą w szkole. Możecie go obejrzeć poniżej:Na YouTubie jest też kilka innych bardzo ciekawych kanałów o tematyce historycznej. Dziś przedstawimy Wam te najbardziej ciekawe według nas:

„Historia bez cenzury” - na tym kanale znajdziemy różne ciekawostki, o których na pewno nie słyszeliście w szkole. Prowadzący, w zabawny sposób opowiada głównie o historii królów polskich. Podaje informacje ”bez cenzury”, które zaskoczą nie jednego odbiorcę.

„Historia Wojny Nieznanej” - jest kanałem zajmującym się tematem I Wojny Światowej. W przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób przekazuje najważniejsze informacje o tej wojnie. Prowadzący często korzysta z różnych map i filmów historycznych co ułatwia zapamiętanie najważniejszych pojęć.

„Polimaty” - to kanał uniwersalny. Radek Kotarski nagrywa filmiki dotyczące nie tylko historii. Profesjonalizm i przejrzystość materiałów decyduje o tym, że ten kanał jest jednym z najchętniej oglądanych kanałów edukacyjnych.

YouTube pokazuje że historia nie musi być nudna! Ogromna ilość filmików poruszających różne okresy historyczne umożliwia znalezienie informacji na każdy temat. Serwis ten już nie raz pokazał nam, że warto korzystać z niego do celów edukacyjnych, co przedstawiliśmy w osobnym artykule, który przeczytacie klikając tutaj.