Świetna odpowiedź na film o grach Białego Domu!

Świetna odpowiedź na film o grach Białego Domu!

Nie tak dawno w naszym serwisie pojawił się obszerny artykuł traktujący m.in. o filmie dotyczącym przemocy w grach, który znalazł się na oficjalnym koncie na YouTube Białego Domu. Film ten rozszedł się po sieci w niezwykle szybkim tempie, co wielu niewtajemniczonym osobom faktycznie może zasugerować, że wszystkie gry tak wyglądają. W odpowiedzi na ten materiał pojawił się film zmontowany przez twórców z kanału Games of Change, który pokazuje, że świat gier to nie tylko agresja, ale także niezwykle wzruszające sceny.


Nagranie trwa dokładnie tyle samo, ile wspomniany wcześniej film Białego Domu. Znalazły się tam m.in. sceny z gier The Legend of Zelda: Breath of the WildHorizon Zero Dawn czy The Last of Us, które dla wielu są wyznacznikami tego, co w grach potrafi być najpiękniejsze - pięknie wykreowanego świata oraz historii, która potrafi dorównać często niejednej wysokobudżetowej produkcji filmowej.Przesłanie filmu jest jedno - nie można wrzucać wszystkich gier do jednego worka. Tak naprawdę wszędzie można doświadczyć przemocy czy agresji oraz po prostu słabych produkcji - niezależnie czy jest to gra, film czy też książka. Oby ten materiał uświadomił niektórym ten fakt, a zwłaszcza tym na górze. Mamy nadzieję, że trafi on do sceptyków z Białego Domu i nieco zmieni ich spojrzenie na to, jak obecnie wygląda branża gier video.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.