Susan Wojcicki decyduje o przyszłości Logana Paula!

Susan Wojcicki decyduje o przyszłości Logana Paula!

Logan Paul ostatnio dla YouTube'a nie był zbyt łaskawy. Najpierw ogromna afera z filmem z Lasu Samobójców z Japonii, a potem strzelanie do martwego szczura. Młody YouTuber niczego się nie nauczył. Co na to wszystko dyrektor generalny YouTube?


Susan Wojcicki zapytana przez dziennikarkę, dlaczego po prostu nie zbanowali kanału Logana po filmach z Japonii i po strzelaniu do szczura, odpowiedziała, że:
To, że film twórcy jest postrzegany jako niegustowny nie jest wystarczające do zbanowania kanału. Logan Paul nie zasłużył jeszcze na wyrzucenie z platformy. Nie zrobił niczego, co spowodowałoby trzy ostrzeżenia. Nie możemy po prostu wyrzucać ludzi z naszego serwisu... muszą naruszyć nasze prawo. Musimy być konsekwentni w przestrzeganiu zasad.Susan wskazuje również na subiektywne odczucia i na fakt, że to, co dla kogoś jest niegustowne i nieodpowiednie nie musi takie być dla kogoś innego. Łatwo w ten sposób jest się tłumaczyć z wszystkiego, w końcu odwołanie się do subiektywnych odczuć jest bardzo uniwersalne i nie sposób brać je za jakiś wyznacznik.

Na zarzuty o oszczędność w stosowaniu kar na największych gwiazdach YouTube'a Susan odpowiedziała, że ludzie mogą tak mówić, ale cały zespół YouTube'a stara się być konsekwentnym dla wszystkich.

Stanowisko Susan wobec Logana Paula pozwala nam domyślać się, że jego obecność na YouTube jest niezagrożona, a jego wybryki nie stanowią wielkiego problemu. Nie wygląda więc na to, żeby Logan mógł czuć się w jakikolwiek sposób zagrożony.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.