Prezes YouTube z pierwszym materiałem wideo na swoim kanale -  zobaczcie jak został przyjęty

Prezes YouTube z pierwszym materiałem wideo na swoim kanale - zobaczcie jak został przyjęty

W momencie, kiedy YouTube jest za większość swoich działań krytykowany, jego prezes postanawia założyć na własnej platformie swój osobisty kanał. Ta decyzja nie mogła spotkać się z pozytywną reakcją społeczności, nie teraz.


Susan Wojcicki od 2014 roku piastuje ważną rolę, jaką jest zarządzanie platformą YouTube. Rok przed objęciem tego stanowiska założyła własny kanał na YouTube, na którym jednak dopiero kilka dni temu pojawił się pierwszy materiał. Jak możecie się domyślić - nie spotkał się on z radosnym przyjęciem przez użytkowników.

Skupmy się jednak na samym klipie. Ten z kolei stanowi połączenie materiałów nadesłanych przez gwiazdy światowej sceny YouTube, którzy pozdrawiają Susan oraz przesyłają kilka porad związanych z tworzeniem na ten serwis. Wśród tego zacnego grona znalazły się takie osoby jak Dan & Phil, Bethany Mota, The Dolan Twins, The Eh Bee Family, Lele Pons, Rhett & Link czy The Rock. Trzeba przyznać, że prezes zaczęła swoją przygodę z nagrywaniem naprawdę porządnie, zobaczymy jak się w tym aspekcie rozwinie.Wróćmy teraz do wspomnianego już negatywnego przyjęcia powyższego filmu. W momencie pisania tego artykułu został on odtworzony ponad 261 tys. razy, a stosunek pozytywnych oraz niezbyt przychylnych ocen jest iście przytłaczający. Łapkę w górę postanowiło zostawić prawie 8 tys. osób, a w dół prawie 40 tys.Trzeba przyznać, że tego typu krok ze strony Susan jest odważnym posunięciem w czasach, gdy zarząd YouTube jest mocno krytykowany za prowadzoną politykę reklamową itd. Tak czy siak, jesteśmy bardzo ciekawi jakie materiały prezes platformy zamierza publikować na swoim kanale.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.