Zagrożenia po wprowadzeniu Super Chatu - przypadkowy

Zagrożenia po wprowadzeniu Super Chatu - przypadkowy "donate" za 2,5 tysiąca złotych to nie wszystko...

Wprowadzony 7 lutego Super Chat jest bardzo przydatną i ciekawą funkcjonalnością dodaną przez inżynierów Google. Jednak nie trzeba było długo czekać, by móc dostrzec pierwsze zagrożenia, wynikające z tej nowej opcji.


Przypomnijmy sobie jeszcze raz jak działać ma "Super Chat". Wystarczy, że wybierzemy dowolną kwotę, którą chcemy przeznaczyć na donacje dla danego YouTubera i dopiszemy swój komentarz. Nasza wiadomość do twórcy zostanie wtedy odpowiednio wyeksponowana i widoczna na tyle, abyśmy mieli pewność, że twórca ją zobaczy. Długość wyróżnienia będzie jednak zależała od wysokości podarowanej kwoty, a o wszystkich progach donacji przeczytacie w tym artykule.

unnamed

Wprowadzona funkcja znacząco ułatwia wysyłanie donacji aktualnie oglądanemu twórcy. Tylko czy takie narzędzie w rękach młodych ludzi jest odpowiednie? Takie pytania można sobie zadać po tym, gdy podczas transmisji live YouTubera - AngularPlay - pewien młody użytkownik najprawdopodobniej przypadkowo wysłał twórcy 2,5 tysiąca złotych. Jak to możliwe? Całą sytuację wyjaśnia Boxdel.Przypadkowe donacje to nie jedyne zagrożenie. Dzięki funkcji Super Chat, w sekcji komentarzy ponownie zobaczymy linki do wielu stron internetowych, także tych scamerskich, które mogą być niebezpieczne dla nieświadomych użytkowników.

Funkcja Super Chat jest zdecydowanie bardzo interesującą sprawą zarówno dla twórców jak i ich widzów, aczkolwiek należy pamiętać, aby rozsądnie korzystać z nowego narzędzia zaoferowanego przez YouTube.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.