Wiemy kiedy funkcja

Wiemy kiedy funkcja "Super Chat" pojawi się w Polsce!

Pamiętacie nasz artykuł na temat funkcji "Super Chat"? Jeżeli nie, to tutaj dokładnie możecie sprawdzić o co chodzi. Nowy mechanizm ma ułatwić kontakt twórcy z widzem podczas transmisji na żywo. Już niedługo będziemy mogli przekonać się, jak naprawdę to działa, a wszystko dlatego, że Polska znalazła na liście państw w których "Super Chat" będzie dostępny w pierwszej kolejności. 


Przypomnijmy sobie jeszcze raz jak działać ma "Super Chat". Wystarczy, że wybierzemy dowolną kwotę, którą chcemy przeznaczyć na donacje dla danego YouTubera i dopiszemy swój komentarz. Nasza wiadomość do twórcy zostanie wtedy odpowiednio wyeksponowana i widoczna na tyle, abyśmy mieli pewność, że twórca ją zobaczy. Długość wyróżnienia będzie jednak zależała od wysokości podarowanej kwoty.

unnamed

Czy nowa funkcja będzie faktycznie lepsza i częściej używana od wtyczek do streamów, które działają dość podobnie? Odpowiedź na te pytanie poznamy 7 lutego, gdy zostanie ona uruchomiona w naszym kraju. Oprócz Polski, "Super Chat" pojawi się też tego samego dnia w Szwecji, Ugandzie, Tajwanie, Portugalii, Nowej Zelandii, we Włoszech i na Filipinach. Aby zacząć korzystać z tej opcji na swoim kanale, należy być pełnoletnim, posiadać ponad 1000 subskrypcji oraz mieć włączone zarabianie na kanale.

youtube_super_chat

Funkcja została już przetestowana przez wybranych YouTuberów z całego świata, a od 31 stycznia cieszą się już osoby pochodzące z Australii, Brazylii, Kanady, Francji, Niemiec, Indii, Japonii, Meksyku, Korei Południowej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Czy "Super Chat" będzie często używany w Polsce? Tego dowiemy się już w przyszłym tygodniu! Wyczekujące kolejnego artykułu na ten temat, ponieważ już niedługo poznamy więcej szczegółów związanych z działaniem funkcji.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.