Hit TikToka na pierwszym miejscu

Hit TikToka na pierwszym miejscu "Billboard Hot 100"!

TikTok to bardzo popularna i jednocześnie dość kontrowersyjna, z uwagi na podzielone opinie na jej temat, aplikacja. Powstała jako pewnego rodzaju zabawa, a dziś jesteśmy świadkami sukcesów jej użytkowników. Utwór wypromowany w TikToku stał się bowiem niesamowitym hitem i zajął pierwsze miejsce na prestiżowej liście "Billboard Hot 100"!


Old Town Road, czyli kawałek Lil Nas X to na dzień dzisiejszy niekwestionowany lider wśród muzyki country, a wszystko to za sprawą memów w popularnej aplikacji. Utwór w szybkim czasie został odtworzony miliony razy, ale niestety równie szybko zdjęto go z listy Billboardu.Raper nie zamierzał jednak tak szybko zapomnieć o swoim sukcesie i postanowił zaprosić do remixu gwiazdę country –Billego Ray Cyrusa, ojca Miley Cyrus. Piosenka powróciła na listę Billboardu i w kilka dni zdobyła kilkadziesiąt milionów wyświetleń.Jakby tego było mało, oba utwory mogą popisać się łączną liczbą odtworzeń w serwisach streamingowych, wynoszącą 80 milionów w tydzień. Dla przykładu, rekord pojedynczej piosenki w tym zestawieniu należy na ten moment do Drake'a, którego utwór "God's Plan" osiągnął ok. 70 milionów odtworzeń w 7 dni.

Dajcie znać co myślicie o kawałku "Old Town Road". My jesteśmy zachwyceni!

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.