Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Wielokrotnie w tym roku pisaliśmy o różnych sukcesach japońskiej firmy Nintendo. Mamy już prawie połowę grudnia, a firma nadal nie zwalnia tempa. Za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku twórcy z Wielkiego N ogłosili, że najnowsza konsola Nintendo Switch została sprzedana już ponad 10 milionów razy, a wiele wskazuje na to, że już niedługo będzie jeszcze lepiej!


O tym, że Nintendo Switch bije kolejne rekordy sprzedaży pisaliśmy nawet całkiem niedawno. Jest to ogromny sukces w porównaniu chociażby do Nintendo Wii U, które sprzedało się w liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy w... 5 lat. O tym, jak dużym sukcesem okazał się Switch mówi również fakt, że trzeba było najzwyczajniej zwiększyć produkcję konsoli, bo w krótkim czasie zniknęłaby ona z magazynów. Swoje robią również takie dedykowane tytuły jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Super Mario Odyssey, które w wielu rankingach stawiane są jako bardzo mocni faworyci do gry roku.Wiele wskazuje na to, że i 2018 rok będzie niemniej udany, przynajmniej dla samej konsoli Switch. Przy tym tempie wzrostu mówi się nawet o 17 milionach sprzedanych egzemplarzy pod koniec marca. Mając na uwadze, że przed nami jeszcze m.in. świąteczne szaleństwo, a po nowym roku kolejne premiery na konsolę, informacja ta naprawdę wygląda całkiem prawdopodobnie i jest to ogólnie bardzo dobra informacja dla całego rynku konsol. W końcu nikt nie znosi monopolu i coraz wyraźniejszy oddech Nintendo na plecach Xboxa czy nawet PlayStation może zachęcić i te marki do tworzenia jeszcze lepszych produktów dla współczesnego gracza. Oby faktycznie tak było.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.