Stworzył nagrobek Internet Explorera. Zdjęcie stało się viralem w sieci

Stworzył nagrobek Internet Explorera. Zdjęcie stało się viralem w sieci

Internet Explorer w ubiegłym tygodniu został oficjalnie pozbawiony wsparcia technicznego. W ten sposób, doczekaliśmy się prawdziwego końca przeglądarki. Południowokoreański inżynier Jung Ki-young postanowił upamiętnić to wydarzenie. W tym celu stworzył nagrobek z logo Explorera.


Microsoft zdecydował się zakończyć wsparcie techniczne Internet Explorera po 27 latach pracy nad przeglądarką. Pewien południowokoreański inżynier postanowił upamiętnić upadek niezwykle popularnej niegdyś aplikacji i stworzył nagrobek z logo Explorera i epitafium mówiącym, że "był dobrym narzędziem do pobierania innych przeglądarek". Nagrobek został postawiony w kawiarni prowadzonej przez brata programisty w mieście Gyeongju.


Zdjęcie pomnika w krótkim czasie stało się viralem w internecie i spowodowało wiele interesujących reakcji wśród użytkowników. Jak przyznał inżynier, był on zaskoczony tym, jaką popularność zyskał w sieci jego żart. "To dla mnie kolejny powód, aby podziękować Explorerowi – dzięki niemu mogę teraz robić dowcipy na światowym poziomie. Żałuję, że odszedł, ale nie będę za nim tęsknił. Dlatego jego odejście na emeryturę jest moim zdaniem dobrą śmiercią" - skwitował Jung.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.