Strzelanina podczas zawodów e-sportowych w USA

Strzelanina podczas zawodów e-sportowych w USA

Wstrząsająca wiadomość obiega światowe media. Dziś wieczorem czasu polskiego, na Florydzie doszło do strzelaniny na zawodach e-sportowych. W jej wyniku śmierć poniosły co najmniej 4 osoby.


Jacksonville na Florydzie - właśnie tam odbywały się dziś e-sportowe zawody, w których brali udział znani esportowcy futbolu amerykańskiego, a dokładniej gry Madden NFL od EA. Podczas trwania turnieju, na scenę wkroczył napastnik, który zaczął strzelać do zebranych. Według wstępnych informacji zabił on co najmniej 4 osoby, ranił kolejne kilkanaście, a chwilę później został zastrzelony na scenie. Przerażające nagranie z transmisji zawodów obejrzycie poniżej:Ten wpis zostanie zaktualizowany, gdy tylko pojawią się nowe informacje w sprawie.

Aktualizacja - 21:20: Miejscowe służby informują, że sytuacja nie została jeszcze w pełni opanowana i proszą o pozostanie w bezpiecznych miejscach, jak najdalej od "GLHF Game Bar", w którym doszło do strzelaniny.

Aktualizacja - 21:33: Sieć zaczyna obiegać Tweet jednego z profesjonalnych graczy Madden NFL, który brał udział w dzisiejszym turnieju. Kilka godzin przed strzelaniną, zamieścił on taki wpis:Aktualizacja - 00:47: Najnowszy bilans mówi oficjalnie o 4 ofiarach śmiertelnych i o 11 rannych w wyniku strzelaniny w Jacksonville.

Aktualizacja - 01:18: Według dziennika "The Los Angeles Times", sprawcą miał być jeden z uczestników turnieju, sfrustrowany swą przegraną. Nie jest to jednak najpewniej twórca odpowiedzialny za wyżej zamieszczony Tweet sprzed ataku. Według gazety, mężczyzna miał popełnić samobójstwo zaraz po postrzeleniu kilku przypadkowych osób. Powyższe informacje nie zostały jednak jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Aktualizacja - 12:21: Najnowszy oficjalny już bilans wczorajszej strzelaniny to 3 ofiary śmiertelne, w tym sam napastnik - David Katz, który na miejscu popełnił samobójstwo. Dwójka zastrzelonych to znani e-sportowcy Madden: Taylor "Spotmeplezzz" Robertson (27 l.) oraz Eli "Trueboy" Clayton (22 l.).


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.