Zdaniem EA strumieniowanie gier wyprze z rynku konsole

Zdaniem EA strumieniowanie gier wyprze z rynku konsole

Na strumieniowanie gier wideo decyduje się coraz więcej deweloperów. Zdaniem niektórych z nich przyszłość rynku elektronicznej rozrywki oparta będzie tylko i wyłącznie na tego typu technologii.


Tak sądzi chociażby firma Electronic Arts. Matt Billbey, pracownik EA, przedstawił teoretyczną wizję przyszłości rynku konsol. Jego zdaniem urządzenia te całkowicie znikną z rynku i zastąpione zostaną tytułowym rozwiązaniem. Pierwszym krokiem do zrealizowania tej wizji ma być rezygnacja z fizycznego napędu w konsolach, co ma nastąpić, według plotek, już w następnej konsoli ze stajni Microsoft'u.

Według Matt'a, prezentowany scenariusz stanie się rzeczywistością w przeciągu najbliższych dziesięciu lat. EA zaczęło już inwestować w strumieniowanie i powoli tworzy infrastrukturę, która w przyszłości ma umożliwić graczom zabawę bez przymusu kupowania drogiego sprzętu.

Zdaniem Electronics Arts, konsole znikną z rynku w przeciągu dziesięciu lat


Na ten moment jednak trudno wyobrazić sobie przedstawioną wizję. Do zrealizowania tego typu planu potrzebna jest perfekcyjnie dopracowana infrastruktura sieciowa a także internet o bardzo dużej przepustowości w domu każdego zainteresowanego użytkownika. Jak zawsze ma to miejsce w tego typu hipotetycznych rozważaniach - czas pokaże.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.