Streamy Awards 2016 - światowa gala YouTuberów

Streamy Awards 2016 - światowa gala YouTuberów

W dzisiejszym artykule wyjdziemy nieco poza sferę polskiej sceny serwisu YouTube i zajmiemy się bardziej poważną stroną zagranicznego, internetowego świata. Przeniesiemy się bowiem do Stanów Zjednoczonych, a konkretniej do luksusowego hotelu The Beverly Hilton położonego w Beverly Hills. Niedawno odbyło się tam uroczyste wręczenie nagród wybitnym internetowym twórcom. Gala ta nosi nazwę - Streamy Awards 2016.


Wydarzenie to miało miejsce we wtorek 4 października. Wtedy też do hotelu The Beverly Hilton zjechało się kilkuset twórców internetowych z całego świata, w celu uczestnictwa w uroczystej gali wręczania nagród. Wszystkich kategorii, a tym samym wszystkich możliwych do rozdania statuetek, było 44 - począwszy od najlepszego gamingowego twórcy (nagrodę w tej kategorii otrzymali twórcy kanału The Game Theorists) a skończywszy na najlepszym kanale tanecznym (nagrodę w tej kategorii otrzymał twórca kanału theDOMINICshow). Całej imprezie przewodniczył King Bach - popularny w Stanach Zjednoczonych internetowy młody aktor komediowy. Zajmował się także konferansjerką. Streamy Awards to również okazja do tego, aby czołowi YouTuberzy spotkali się we własnym gronie i wspólnie porozmawiali na luźne oraz służbowe tematy. Poniżej przedstawiamy Wam materiał od zagranicznego twórcy Casey Neistata. Głównym tematem tego filmu jest podniebna wizyta nad Hollywood oraz właśnie wizyta na gali Streamy Awards:
Oprócz tego przedstawiamy Wam kilka zdjęć z oficjalnej galerii organizatora tego prestiżowego eventu:


Streamy AwardsStreamy AwardsStreamy AwardsStreamy Awards

Jesteście ciekawi jak wyglądałoby podobne wydarzenie zorganizowane u nas, w Polsce? Już wkrótce się przekonacie, bo jeszcze w październiku w Warszawie odbędzie się gala wręczenia nagród - Grand Video Awards. Więcej przeczytacie o niej w naszym artykule, do którego przejdziecie klikając tutaj. Będzie to event zdecydowanie na mniejszą skalę niż "Streamy Awards", ale na pewno jest na co czekać.


Co sądzicie o tego typu wydarzeniach? Śledzicie z zainteresowaniem osiągnięcia waszych ulubionych YouTuberów? Piszcie w komentarzach, jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.