Streamerka zbanowana na Twitchu bo powiedziała, że istnieją dwie płcie

Streamerka zbanowana na Twitchu bo powiedziała, że istnieją dwie płcie

Popularna streamerka "HelenaLive" otrzymała permanentnego bana na platformie Twitch za wyrażenie swojego zdania na temat płci, które według administracji było obraźliwe dla społeczności osób transpłciowych. Kobieta stwierdziła, że biologicznie istnieją tylko dwie płcie i według niej nie ma nic pomiędzy.


W trakcie jednego ze streamów HelenaLive powiedziała, że biologicznie funkcjonują tylko dwie płcie – kobieta i mężczyzna. Dodała także, że to wyłącznie jej prywatna opinia, a dodatkowo nie ma problemu z tym, żeby kobiety identyfikowały się jako mężczyźni i odwrotnie.

Twitch zareagował bardzo szybko zrywając ze streamerką partnerstwo, a następnie stale ją blokując w serwisie. Jak wynika z oficjalnego maila, ta kontrowersyjna wypowiedź nie była jedynym powodem bana. Rzekomo chodziło także o uprzednie łamanie regulaminu i balansowanie na krawędzi. Streamerka omówiła całą sytuację i odczytała fragmenty listu wystosowanego przez moderację Twitcha w filmie na swoim kanale na YouTube:


Twoje zachowanie udowodniło, że nie rozumiesz czym jest mowa nienawiści oraz jak może ona wpłynąć na społeczność na Twoim kanale. Kilka z Twoich wypowiedzi zostało uznane za obraźliwe w stosunku do środowiska transgender, a my nie tolerujemy takiego zachowania.

Postronni obserwatorzy nie są w stanie uwierzyć, że dosłownie w ten sposób brzmiała treść maila. Streamerka nie przedstawiła zrzutów ekranu, a jedynie odczytała zawartość. A Wy jak uważacie, czy za wyrażanie własnej opinii należy się ban?

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu