Afera na Twitchu - streamerka obrażała Polaków

Afera na Twitchu - streamerka obrażała Polaków

Nie ma nic złego w wyrażaniu konstruktywnej krytyki na temat danego państwa, miasta czy jednostki. Granica zostaje przekroczona w momencie, kiedy do wypowiedzi wplatana zostaje pełna jadu narracja. Poznajcie Mewlies - streamerkę, która za zło całego świata wini Polaków.


Warto na samym początku powiedzieć kilka słów o tytułowej streamerce. Jest to 24-letnia  amerykańska dziewczyna posiadająca ponad 33 tys. obserwujących na platformie Twitch i strumieniująca dosyć zróżnicowany tematycznie content - od gier po luźne rozmowy z widzami.

To właśnie podczas wspomnianych "luźnych rozmów" doszło do przepełnionego nienawiścią incydentu. Mewlies widząc, że na transmisji jest dużo osób z Polski, powiedziała: "Cześć, Polacy! Co tam u Was?".

Brzmi niewinnie prawda? Ułamek sekundy później streamerka diametralnie zmieniła ton wypowiedzi twierdząc, że Polska powinna zostać całkowicie zniszczona. Cenzurowanie zdań wypływających z ust kobiety za pomocą gwiazdek raczej nie ma większego sensu, więc zostawiamy Was z krótkim shotem pochodzącym z transmisji.


Nie wiadomo dokładnie dlaczego Mewlies miała taki negatywny stosunek do Polaków. Podobno chodzi o hostowanie jej streamu przez inną osobę właśnie z kraju znad Wisły, ale trudno jednoznacznie określić powód tego rasistowskiego zachowania.

Na streamerkę wylało się wiadro pomyj - na sytuację zareagowała społeczność użytkowników, popularni twórcy internetowi i duże media.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.