Stranger Things z grą na urządzenia mobilne!

Stranger Things z grą na urządzenia mobilne!

Często bywa tak, że gry na licencjach filmowych osiągają niemały sukces. Weźmy chociażby przykład serii Batman Arkham czy gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, które w swoim wirtualnym wydaniu przyjęły się naprawdę bardzo dobrze. Przede wszystkim mają nieco ułatwione zadanie - wielu fanów danego filmu czy serialu sięgnie po niego również gdy istnieją jako gra. W oczekiwaniu na kolejny sezon Stranger Things, twórcy serialu pokusili się także o wydanie gry o tym samym tytule na urządzenia mobilne.


Gra oczywiście osadzona jest w uniwersum serialu produkcji Netflixa i również jego dotyczy cała oś fabularna. Przedstawiać się będzie jako gra przygodowa z zagadkami logicznymi, w której wcielimy się w postacie znane ze wspomnianej produkcji. Ponownie będzie można odwiedzić miasteczko Hawkins oraz inne znane fanom lokacje. Gra swoją stylistyką nawiązuje do czasu akcji, w których odbywa się serial - należy przygotować się więc na oprawę audiowizualną rodem ze starych gier z lat '80. Dużym plusem jest także język polski oraz brak jakichkolwiek mikrotransakcji - tytuł dostępny jest w całości za darmo. Ciekawym bonusem jest tu także ranking tzw. Speed Run, bo entuzjastów przechodzenia gry na czas z pewnością nie zabraknie.Gra dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem iOS w App Store jak z Androidem w Google Play. Z pewnością warto po nią sięgnąć i sprawdzić samemu co przygotowali dla fanów twórcy.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.