Stranger Things 4 było oglądane przez 1 miliard godzin. To rekord

Stranger Things 4 było oglądane przez 1 miliard godzin. To rekord

Czwarty sezon serialu Stranger Things to niewątpliwy hit platformy Netflix. W przeciągu pierwszych 28 dni od debiutu, widzowie spędzili grubo ponad miliard godzin na śledzeniu przygód amerykańskich nastolatków.


Stranger Things 4 zostało podzielone na dwie części - pierwsza z nich zadebiutowała 27 maja i składała się z siedmiu odcinków. Druga z kolei pojawiła się w ofercie Netflixa dopiero 1 lipca - wtedy też widzowie otrzymali finał składający się z dwóch długich epizodów.

Przez pierwsze 28 dni od debiutu Stranger Things było oglądane przez około 1 151 240 000 godzin, co jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o anglojęzyczne produkcje oryginalne usługi. Lepszy wynik uzyskało wyłącznie Squid Game - jest to jednak serial produkcji koreańskiej.

Siedem pierwszych odcinków uzyskało wynik na poziomie 930,32 milionów godzin w przeciągu 28 dni od premiery. Jeśli zaś chodzi o dwa pozostałe, to tu mamy do czynienia z 221 milionami godzin, co jest rezultatem niebywałym biorąc pod uwagę, że mówimy o wyłącznie kilku epizodach.Przez kolejne kilkadziesiąt dni wynik ten z pewnością podskoczy - osobiście jestem ciekaw jak będzie prezentowała się oglądalność drugiej części Stranger Things 4 po miesiącu. Za kilka miesięcy doczekamy się także wyników finansowych Netflixa.

Pozwoli to na sprawdzenie jak premiera serialu wpłynęła liczbę aktywnych i nowych subskrybentów. Platforma niewątpliwie liczy na znaczący wzrost po ostatnich kilku słabych miesiącach. Zobaczymy.

 

Oglądaliście Stranger Things 4? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.