Steve z Minecraft po wielu latach zmienił swój wygląd

Steve z Minecraft po wielu latach zmienił swój wygląd

Steve, czyli główna postać gry Minecraft, po latach doczekała się istotnej zmiany w wyglądzie. Na twarzy bohatera pojawiła się broda, którą ostatni raz Steve posiadał 13 lat temu.


Minecraft jest grą, która jest na bieżąco aktualizowana, a gracze którzy w dowolnym momencie zrobili sobie kilkuletnią przerwę od tego tytułu, mogą być zaskoczeni nowościami, jakie ona wprowadziła. Mojang tym razem zaktualizowało jeden z najważniejszych elementów gry, bo... jej głównego bohatera! Steve doczekał się zmiany w wyglądzie, który teraz zawiera zarost. Żeński odpowiednik postaci - Alex, doczekała się natomiast kilku mniejszych poprawek detali.

Źródło: Reddit


Broda u Steve'a powróciła bez większego ogłoszenia ze strony Mojangu i została nagłośniona przez graczy m.in. na Reddicie. Wiele osób ucieszyło się z tej zmiany, bowiem przed 2009 rokiem, Steve domyślnie posiadał swoją brodę, która później z niewiadomych przyczyn została usunięta.

Powrót zarostu wydaje się uzasadniony między innymi z tego względu, że do tej pory był on widoczny na większości elementów promocyjnych gry Minecraft. Nic więc dziwnego, że Mojang chciał doprowadzić do spójności przekazu marketingowego z faktycznym stanem gry. Cieszycie się z tej zmiany?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.