Steam został zablokowany w Chinach

Steam został zablokowany w Chinach

Z powodu rządowej cenzury Steam został zablokowany w Chinach. W zastępstwie udostępniona została wersja tej platformy z bardzo ograniczoną biblioteką gier.


Według wielu raportów, jedna z najbardziej popularnych platform z grami - Steam - została zbanowana w Chinach. Stało się tak oczywiście z powodu silnej cenzury, która jest w tym kraju. Coraz więcej treści uważane zostaje tam za "szkodliwe", a i sam czas spędzany na różne rodzaje rozrywek zostaje ograniczany. Najwyraźniej biblioteka Steama nie odpowiadała władzom i zablokowali ją, tworząc własną wersję usługi.

W lutym tego roku stworzono platformę Steam China, która działała równolegle z pierwowzorem. Jednak zgłoszono już, że to nieaktualne, a oryginał został zbanowany.


Użytkownicy korzystający ze Steama w Chinach piszą, że już od jakiegoś czasu nie działa im ani strona internetowa ani aplikacja. Dlatego też nie mają większego wyboru, aniżeli wybrać odpowiednik o zdecydowanie mniejszej bibliotece - tylko 103 gry! Znaleźć tam można np. Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2.

Oprócz znacznego umniejszenia oferty gier, nie znajdzie się tam także żadnych funkcji społecznościowych. W Steam China brakuje m.in. Rynku Społeczności, forów dyskusyjnych, sekcji Aktywność,  transmisji na żywo innych użytkowników, udostępnionych zrzutów ekranu, poradników stworzonych przez społeczność oraz wielu innych.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.