Steam z nową metodą pobierania dla osób z wolnym internetem

Steam z nową metodą pobierania dla osób z wolnym internetem

Osoby korzystające ze Steama na wielu urządzeniach lub też takie, które nie cieszą się dobrym połączeniem internetowym z pewnością docenią nową funkcję platformy - przesyłanie gier w sieci lokalnej.


Pavel Djundik, twórca serwisu SteamDB już w październiku 2022 roku na swoim Twitterze wspomniał o planach wykorzystania systemu peer-to-peer, by umożliwić przesyłanie danych Steama między urządzeniami podłączonymi do tej samej sieci lokalnej. Djundik również w ostatniej aktualizacji zauważył kolejne zmiany w kodzie, które zwiastują wprowadzenie tej funkcji.

 Valve w żaden sposób nie zakomunikowało wprowadzenia aktualizacji nawet w wersji beta. Stąd też pozostały nam tylko domniemania na jej temat. Na tę chwilę wiemy, że w ramach przesyłania danych w sieci lokalnej będziemy mogli pozwolić na transfer z lub do własnych urządzeń, ale też od znajomych lub dowolnego użytkownika. Zdecydowanie pomoże to osobom ze słabym połączeniem internetowym. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.