Steam tworzy konkurencję dla Twitcha?

Steam tworzy konkurencję dla Twitcha?

Największą platformą streamingową jest niewątpliwie Twitch i to tam większość twórców decyduje się nadawać  różne gry. Wiele wskazuje jednak na to, że już niedługo portal będzie miał sporą konkurencję.


Mowa o niemałym przeciwniku, bo o samym Valve. Twórca serwisu Steam Database, Pavel Djundik, odkrył bowiem domenę steam.tv. Po wejściu pod ten adres ukazał mu się napis "Welcome to steam.tv", co w żaden sposób nie zdradzało, jaki ma być cel tejże witryny. Przełom nastąpił dopiero w późnych godzinach wieczornych, kiedy na tej samej stronie firma Valve zaczęła transmitować grę Dota 2.

Być może już niedługo będziemy świadkami powstania dużej konkurencji dla Twitcha


Przedstawiciele korporacji przyznają, że pracują obecnie nad usprawnieniem Transmisji Steam w związku z nachodzącym wydarzeniem The International 2018. Słowem nie wspominają jednak o nowej platformie, jak i powyższym adresie.

Nie wiadomo zatem do końca, co planuje Valve. Być może ma w planach tylko rozbudowanie istniejącej funkcji transmisji, lecz nie można odrzucać także tworzenia całkiem nowego projektu. Zapewne za jakiś czas dowiemy się wszystkich szczegółów.

Źródło: cdaction.pl 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.