Steam nie działa! Grupa hakerska przyznaje się do ataku

Steam nie działa! Grupa hakerska przyznaje się do ataku

Valve odpowiedzialne za platformę Steam ma dziś spore kłopoty. Od rana ich serwery nie działały najlepiej. Teraz zostały kompletnie wyłączone. Hakerzy przyznają się do ataku.


Takie sytuacje to rzadkość jeśli chodzi o Valve. Przez cały rok uniknęli wielu problemów z serwerami, ale dziś, w okresie świątecznych promocji, Steam odmówił użytkownikom posłuszeństwa. Początkowo pojawiały się informacje, że wiąże się to ze sporym ruchem na serwerach. Zainteresowanie kupnem gier dzięki sporym obniżkom jest na pewno duże, więc taki argument jest jak najbardziej sensowny. W Internecie pojawiają się jednak pierwsze wpisy hakerów, którzy biorą odpowiedzialność za atak na serwery tej platformy.

Kto dokładnie przeprowadził atak? Są pierwsze typy. Na twitterze konta hakerów, którzy już nie raz atakowali przeróżne serwery, pełne są postów, w których piszą, że to ich sprawka. Jednym z nich jest Mr D3AD z LizardSquad. Na bieżąco podaje on informacje, jakie serwery zostają przez niego wyłączane. Co ciekawe, już wczoraj wrzucał na swojego Twittera posty, mówiące o pełnej gotowości, a w listopadzie napisał "#christmas2016 #OFFLINE #WORLD"

Post z dzisiaj:Nie wykluczone, że cała akcja jest skoordynowana. PhantomSquad, który w przeszłości faktycznie przeprowadzał udane włamania, sam napisał, że wystartował atak DDoS na serwery Steama.Pojawiają się także informacje od hakerów, że przeprowadzane są ataki na serwerwy Playstation, Xbox Live oraz GTA 5. Ich strony internetowe nadal pokazują jednak sprawne działanie usługi. Jeśli sytuacja ulegnie jakiejkolwiek zmianie, od razu zaktualizujemy ten wpis!

Aktualizacja 20:15 - Wygląda na to, że pożar został ugaszony. Serwery Steama wróciły do życia. Mimo tego, w najbliższych godzinach mogą pojawiać się jeszcze sporadyczne problemy z połączeniem.

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE I POMÓŻ TYM SAMYM POTRZEBUJĄCYM. KLIKNIJ TUTAJ!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.