Steam już niedługo pojawi się w Teslach

Steam już niedługo pojawi się w Teslach

Elon Musk poinformował, że już w przyszłym miesiącu ruszą testy platformy Steam w wersji na oprogramowanie zainstalowane w samochodach marki Tesla. 


W samochodach marki Tesla można obecnie grać w szereg produkcji - mowa tu chociażby o Cuphead czy Sonic the Hedgehog. Dosyć dawno zapowiedziano także, że w bibliotece pojawią się hity pokroju Cyberpunka 2077 czy Wiedźmina 3.

Wszystko wskazuje na to, że Elon Musk już wkrótce zrealizuje ten plan. Na swoim Twitterze opublikował post informujący o sierpniowym debiucie wersji demo platformy Steam w poszczególnych Teslach. Szczegóły na ten moment nie są jednak znane.

Źródło: Twitter (@elonmusk)


Część użytkowników w najbliższym czasie otrzyma jednak dostęp do testowej wersji Steama, lecz trudno obecnie określić jak to wszystko będzie działać. Integracja może polegać na np. opcji uruchomienia kilku tytułów przy wykorzystaniu infrastruktury Valve albo na pełnej dostępności usługi wraz z opcją kupowania gier.

Tego dowiemy się zapewne już za kilka tygodni - chyba że doczekamy się przełożenia momentu debiutu. Na razie jednak należy uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na kolejne ogłoszenie Elona Muska.

 

Co sądzicie o pomyśle obecności Steama w Teslach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.