Statystyki Last Christmas na YouTube już szybują w górę

Statystyki Last Christmas na YouTube już szybują w górę

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało zaledwie 37 dni. Nic więc dziwnego, że część osób już powoli rozpoczyna przygotowania do tego klimatycznego okresu. Dowodem na to jest... wzrost zainteresowania piosenką Last Christmas.


Tegoroczne święta z pewnością będą trochę inne, niż poprzednie. Spotkania rodzinne odbędą się w mniejszym gronie, a prezenty kupimy raczej przez internet, aniżeli w centrach handlowych. Jedna rzecz się jednak nie zmieni. Mowa oczywiście o tradycji puszczania najbardziej kultowej piosenki świątecznej - Last Christmas od zespołu Wham!

Od jej premiery minęło już 36 lat, co samo w sobie robi wrażenie. Pomimo upływu czasu, utwór nadal można usłyszeć nie tylko w domowym zaciszu, ale także w niemalże wszystkich stacjach radiowych. Jest on rzecz jasna dostępny także w internecie, gdzie regularnie uruchamiają go miliony użytkowników.

Poniżej znajdziecie teledysk w przeskalowany do rozdzielczości 4K:Na stronie Google Trends jednoznacznie widać, że wskaźnik wyszukiwań hasła "Last Christmas" ponownie idzie w górę. Dzieje się tak praktycznie każdego roku, kiedy temperatura na zewnątrz zaczyna pikować w dół. To już raczej nikogo nie dziwi.

Źródło: Google Trends


Wiedzieliście jednak, iż Polska plasuje się na trzecim miejscu w rankingu częstotliwości wyszukiwania tej kultowej piosenki? Wyprzedza nas jedynie Irlandia oraz Wielka Brytania.

Święta Bożego Narodzenia przy Last Christmas mogą wywoływać jednak również dosyć smutne emocje. George Michael - autor utworu - zmarł ponad trzy lata temu właśnie 25 grudnia. Niedługo będziemy obchodzić więc czwartą rocznicę  jego odejścia.

Pod teledyskiem na YouTube można także znaleźć zupełnie nowe komentarze przypominające o tradycji. Cytując klasyka:

Źródło: YouTube


Jak jest u Was? Słuchacie już Last Christmas? Czy może uważacie, że rozpoczynanie świętowania przed grudniem to głupota?

 

Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.