Oglądaj start załogowej rakiety Space X! [TRANSMISJA]

Oglądaj start załogowej rakiety Space X! [TRANSMISJA]

Dziś około godziny 21:22 ma odbyć się pierwszy historyczny załogowy lot Space X i NASA. Jeśli dopisze pogoda, dwoje astronautów dzięki statkowi Dragon uda się na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Będzie to drugie podejście, przypominamy bowiem, że pierwsze miało odbyć się w środę, jednak ze względu na złe warunki pogodowe, zostało ono przełożone na kolejne okno startowe. Jak będzie tym razem? Odliczanie do startu trwa!

Jeśli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem, ten dzień przejdzie do historii lotów kosmicznych. Pierwszy raz bowiem, prywatna firma przy współpracy z NASA, wyśle w kosmos astronautów. Start rakiety Falcon 9 ze statkiem Dragon i dwójką śmiałków na pokładzie, zaplanowano na 21:22 czasu polskiego. Dzisiejszy lot będzie wtedy pierwszym lotem załogowym z amerykańskiej Ziemi od niemal dekady.

Polska transmisja na kanale Astrofaza:Transmisja SpaceX:Co istotne, statek kosmiczny Dragon będzie widoczny z Polski. Pojawi się na niebie (bardzo nisko, na wysokości mniejszej niż 20 stopni nad horyzontem) kilkanaście minut po starcie. Jeśli wszystko pójdzie z planem, z naszego kraju będzie go widać przez około trzy minuty (między godziną 21:44-21:48), jednak warto wziąć pod uwagę niekorzystne warunki pogodowe w większości kraju, które mogą uniemożliwić śledzenie obiektu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.