Startuje Polska Liga Esportowa! Pula nagród robi wrażenie

Startuje Polska Liga Esportowa! Pula nagród robi wrażenie

Dopiero co końca dobiegł końca IEM Katowice 2017 - wydarzenie bardzo ważne zarówno dla rozwoju polskiej, jak i globalnej sceny e-sportowej. Okazuje się, że nasi rodacy naprawdę chcą popchnąć elektroniczny sport w naszym kraju znacząco do przodu - dowodem na to jest stworzenie Polskiej Ligi E-sportowej z łączną pulą nagród 240 tys. zł. Na czym będzie ona polegać?


Na wstępie zapraszamy Was do przeczytania naszej relacji z IEM Katowice 2017. Opisaliśmy w niej główne atrakcje jakie czekały przybyłych do Spodka fanów elektronicznego sportu. Możecie przejść do niej klikając tutaj.

Polska Liga E-sportowa organizowana jest przez Fantasy Expo Challenge, a jej pierwsze rozgrywki rozpoczną się już w marcu. Przede wszystkim najważniejszym aspektem jest to, że spotkania polskich drużyn i zawodników będą regularne i prowadzone w dwóch kategoriach: Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Stawka również jest nie mała - w pierwszym sezonie łączna pula nagród będzie wynosić 240 tysięcy złotych.Zarówno w pojedynkach CS:GO oraz LoL'a udział weźmie osiem polskim zespołów. Na pierwszą piątkę składać się będą drużyny zaproszone bezpośrednio przez organizatora projektu. Pozostałe trzy poznamy po zakończeniu kwalifikacji do pierwszego sezonu - te z kolei rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. W kwietniu oraz maju rozegrane zostaną właściwe ligi, podczas których będziemy świadkami 28 spotkań. Po ich zakończeniu poznamy cztery najlepsze teamy wchodzące do fazy play-off, która zaplanowana jest na czerwiec.

ple

Wszystkie spotkania rozgrywane będą w systemie BO2, a nagradzane będzie nie tylko odpowiednie miejsce, lecz również zwycięstwo w meczu - za nie drużyna otrzyma 3 punkty + 1200 złotych. Jeśli dojdzie do remisu to zespoły otrzymują 1 punkt + 600 złotych.

Jeśli jesteście ciekawi jak rozwijać się będzie nowy projekt Fantasy Expo Challenge to serdecznie zapraszamy na główną stronę Polskiej Ligi E-sportowej, gdzie niedługo zapewne pojawią się dalsze informacje, chociażby na temat kwalifikacji. Wszystkie rozgrywki będą natomiast transmitowane na oficjalnym kanale PLE.

 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT GRY COUNTER STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE W NASZYM NOWYM QUIZIE!
Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.