Darmowa wycieczka na BlizzCon za zwrot płyty z kodem!

Darmowa wycieczka na BlizzCon za zwrot płyty z kodem!

Kupując rzeczy przez internet nieraz można się zaskoczyć. Przekonał się o tym użytkownik reddita o nicku Khemist49, który przypadkiem zakupił bardzo wartościową dla Blizzarda płytę. Za jej zwrot i uczciwość firma postanowiła go oczywiście wynagodzić.
Khemist49, użytkownik portalu reddit, zakupił na eBayu "pudło z Blizzardowskimi rzeczami". Nie mógł się jednak spodziewać tego, co znalazł w środku. Mowa tu o złotym dysku opisanym tytułem 'StarCraft Gold Master Source Disc" (płyta z oryginalnym kodem źródłowym gry) z 1998 roku. Nie wiedząc, co zrobić z tak wielkim znaleziskiem, postanowił poradzić się innych użytkowników reddita - część ludzi próbowała przekonać go, aby udostępnił jej zawartość, część natomiast nazywała go nieuczciwym za przetrzymywanie płyty dla siebie. Po kilkudniowej debacie ze znalazcą skontaktował się pracownik Blizzarda, który prosił, aby Khemist49 zwrocił płytę, gdyż zawierała ona własności intelektualne oraz sekrety handlowe firmy. Mężczyzna zgodził się i odesłał płytę do prawowitego właściciela.
Could this me the missing Gold Disc ? I purchased a lot off eBay with a ton of blizzard stuff that appeared to be from a storage unit. This and a bunch of blizzard games were in the unit...W zamian za swoją uczciwość, mężczyzna dostał od firmy 250$ do wydania w sklepie Blizzarda oraz kopię gry Overwatch. Jeśli myślał jednak, że to wszystko, bardzo się mylił. Z internautą skontaktował się pracownik firmy, pytając czy wie, czym jest BlizzCon. Khemist49 odpowiedział, że tak, jednak niemożliwym jest dla niego udział, zarówno ze względu na miejsce zamieszkania, jak na fakt, że nigdy nie udało mu się kupić biletów zanim zostały wyprzedane. Z pewnością ucieszyła go odpowiedź, którą usłyszał - a mianowicie, iż jest on zaproszony na wydarzenie, a wszystkie wydatki z nim związane pokrywa Blizzard. Dodatkowo został zaproszony na drinka z pracownikami firmy. Gdyby tego było mało, do jego domu dostarczone zostało pudło fantów związanych z grami Overwatch oraz Diablo. W wypowiedzi potwierdzającej historię, Blizzard podkreślił, że wyraża wdzięczność nie tylko w swoim imieniu, lecz także grona fanów, którzy po dziś dzień cieszą się StarCraftem.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl