StarCraft 2 już dostępny za darmo!

StarCraft 2 już dostępny za darmo!

Tegoroczny Blizzcon był obfity w przeróżne nowości i wieści dotyczące produkcji studia Blizzard Entertainment. Wszystko tam ukazane było naprawdę ciekawe, lecz jedna z prezentacji szczególnie zainteresowała oraz zdziwiła wszystkich fanów Zamieci.


Mowa tutaj oczywiście o przejściu gry StarCraft 2 na model free-to-play. Podczas ogłaszania tejże nowiny na początku listopada nie wszyscy chyba uwierzyli w to, co właśnie ogłosił Blizzard. Przed samą imprezą nawet nie brano pod uwagę takiego stanu rzeczy - a jednak. StarCraft II: Wings of Libery od wczoraj jest całkowicie darmowy.Od teraz bez opłat możemy przejść kampanię fabularną Wings of Liberty. Otrzymaliśmy także dostęp do trybu wieloosobowych potyczek (dostęp do starć rankingowych po wygraniu 10 meczów dnia poza rankingiem lub przeciw SI) oraz dowódców w trybie kooperacji (Kerrigan, Raynor i Artanis za darmo, reszta dowódców jest darmowa tylko do 5 poziomu doświadczenia).

Jeśli ktoś z Was zaopatrzony był w SC2 przed 31 października, to otrzymał za darmo także możliwość przejścia kampanii z dodatku Heart of The Swarm.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.