Śródziemie: Cień Wojny podziela los FIFY 18 i Warhammera - gra złamana krótko po premierze!

Śródziemie: Cień Wojny podziela los FIFY 18 i Warhammera - gra złamana krótko po premierze!

Nie tak dawno na łamach naszego serwisu informowaliśmy o rekordowo szybkim złamaniu przez hackerów dwóch nowych, głośnych gier w wersji na komputery - Fify 18 oraz Total War: Warhammer II. Podobna sytuacja spotkała tytuł, który być może szczególnie zainteresuje fanów prozy Tolkiena - mowa o grze Śródziemie: Cień Wojny.


Występujący także w wersji angielskiej tytuł Middle-earth: Shadow of War miał swoją premierę ledwie parę dni temu, a już dzień po niej w internecie krążyły popularne cracki i najróżniejsze sposoby poradzenia sobie z zabezpieczeniami stworzonymi przez Denuvo, które niestety już dawno przestały być skuteczne. O ile kiedyś ich złamanie zajmowało stosunkowo dłuższy czas, podczas którego np. wielu graczy decydowało się na zakup tytułu już w chwili premiery, o tyle najnowsze przykłady pokazały, że dla hackerów nie stanowią one już praktycznie żadnej blokady. Zdecydowanie czas na wprowadzenie innych sposobów na zabezpieczenie danej gry przed internetowymi piratami, jeśli taki system ogólnie ma mieć jakikolwiek sens.Podobnie jak przy poprzednim wpisie zachęcamy do wyposażenia się jednak w oryginalną wersję gry zamiast w piracką kopię z internetu. Niesie to za sobą znacznie więcej korzyści, niż wszelkie sposoby na obejście zabezpieczeń znalezione w internecie. Poza tym jest to bardzo dobra forma wsparcia dla twórców, którzy przecież sporo namęczyli się tworząc dany tytuł, zapewniający nam naprawdę wiele godzin niezapomnianej rozrywki.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.