Sprite z ciekawą kampanią przeciwko hejtowi w internecie

Sprite z ciekawą kampanią przeciwko hejtowi w internecie

Hejt w internecie to zjawisko rozrastające się na coraz większą skalę. Wiele osób i organizacji próbuje z tym walczyć, lecz niestety obraźliwych komentarzy i wyzwisk w internecie wciąż nie brakuje. Hejt, nawet ten, którego doświadczamy w internecie, może się bardzo mocno odbić na psychice zwłaszcza młodych ludzi i czasami prowadzi nawet do prób samobójczych.


Zwalczanie hejtu to coraz cięższe zadanie mimo tego, że wszyscy już wiemy, że nawet w internecie nie jesteśmy anonimowi. Często powiedzenie tego samego prosto w oczy osoby, którą ktoś hejtuje nie jest już takie proste, dlatego hejterzy lubią się ukrywać. Internauci często piszą wyzwiska lub bardzo obraźliwe komentarze pod pseudonimami, czy ukrywając się za inną tożsamością, by nie było oczywiste, kto jest autorem wpisu. Sprite - bardzo znana firma produkująca napoje, niedawno opublikowała na swoim fanpage'u krótki film, który jest częścią kampanii walczącej z hejtem w internecie pod nazwą "#iloveyouhater". W filmie przedstawiono historie kilku bohaterów, którzy mają niecodzienne hobby lub ubierają się inaczej niż wszyscy. Pokazano również kilka komentarzy internautów, którzy wyśmiewali ich lub nawet wyzywali. Materiał pokazuje, jak niewiele potrzeba, by ludzie mogli znaleźć powód, by kogoś hejtować.Na szczęście każda z pokazanych historii ma dobre zakończenie. Wszyscy przyznali, że ich sposobem na walczenie z mową nienawiści jest zaakceptowanie siebie takim, jakim się jest i nieprzejmowanie się tym, co piszą o nich inni. Ważne jest też, by robić to, co kochamy i co nas interesuje, niezależnie od tego, czy ktoś będzie uważał, że jest to głupie. Tego typu filmy w internecie są bardzo ważne. Uświadamiają społeczeństwo, jak wielki jest problem hejtu, którego czasem nie dostrzegamy. Warto pamiętać także, że komentarze, które mogą być przez kogoś uznane za zabawne, tak naprawdę mogą okazać się obraźliwe . Mamy nadzieję, że kampania prowadzona przez Sprite, chociaż części internautów uświadomi, jak poważne konsekwencje może nieść ze sobą mowa nienawiści oraz jak wielkie szkody można wyrządzić, pisząc nawet jeden "niewinny" komentarz.

Dobrze jednak widzieć, że materiały jak ten przygotowany przez Sprite, cieszą się sporą popularnością. Wideo zostało obejrzane bowiem już blisko milion razy, a w komentarzach czytamy m.in.:
Właśnie tak powinny wyglądać reklamy. Obejrzałem całą i chyba pierwszy raz nie żałuję. 

Wow! W świecie wszechobecnego shitu i reklam o niczym, ta jest czymś absolutnie wyjątkowym. Wywołuje emocje, porusza, mówi o tym, jak bardzo ten świat jest skopany przez zatrutych nienawiścią ludzi. W zestawieniu z pięknem i autentycznością tych osób, jest przekazem obok którego nie można przejść obojętnie. Sprite, well done!

A wy, co sądzicie o tej reklamie?

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl