Sprawdź najpopularniejsze kanały rozrywkowe miesiąca

Sprawdź najpopularniejsze kanały rozrywkowe miesiąca

Wczoraj przedstawiliśmy Wam analizę środowiska vlogerskiego na polskiej scenie YouTube. W Dzisiejszym artykule poruszymy natomiast kwestię rozrywkową - ranking kanałów o tej tematyce uległ bowiem w grudniu diametralnie dużej zmianie w prawie wszystkich badanych przez firmę Sotrender aspektach. Zapraszamy!


Najwięcej odsłon

Dwa pierwsze miejsca niezmiennie zajmują Planeta Faktów (wcześniej pod nazwą Jacek Makarewicz) oraz Abstrachuje. Filmy na kanale Jacka zebrały w grudniu ponad 25 milionów wyświetleń, a Abstrachuje natomiast zebrały o pięć milionów mniej. Reszta kanałów w zestawieniu uległa zmianie. Najwyższy skok zaliczył profil Krzysztofa Gonciarza - Zapytaj Beczkę, a największy spadek Niekryty Krytyk. W podsumowaniu pojawiła się także całkowicie nowa osoba - Gargamel - która plasuje się na miejscu 11 z czterema milionami wyświetleń.

2a

Najwięcej subskrybentów

Tutaj praktycznie bez większych zmian. Pierwsze miejsce niezmiennie okupuje Sylwester Wardęga, a za nim nadal plasuje się paczka z kanału AbstrachujeTV. Na pozycji siódmej pojawił się jednak Martin Stankiewicz, który przegonił w subskrypcjach kanał smiechawaTV. Grudniowy przyrost Martina wyniósł 4%.

3

Najwięcej aktywności

Kanał Jacka Makarewicza ponownie na miejscu pierwszym z dwudziestoma czterema tysiącami napisanych komentarzy. Tuż za nim Ponki. Na trzecim miejscu jednak pojawił się Gargamel, który w grudniu zaliczył swój debiut jeśli chodzi o analityki Sotrendera. Liczba napisanych komentarzy pod jego filmami w grudniu wyniosła nieco ponad 9 tysięcy. Najwyższy skok możemy zauważyć ponownie u Krzysztofa Gonciarza, który wznawiając serię "Zapytaj Beczkę" wzbił się na miejsce 6. Na ostatniej pozycji znajduje się AdBuster.

4


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.