Sprawa Gargamel vs. Wardęga w liczbach

Sprawa Gargamel vs. Wardęga w liczbach

Pierwszy miesiąc nowego roku niestety nie zaczął się sympatycznie jeśli chodzi o polską scenę YouTube. Świeżo po głośnej dramie kręcącej się w okół ZWG, na językach wszystkich, przez kilka dni był zakończony już konflikt między Gargamelem, a Sylwestrem Wardęgą, w tej konkretnej sprawie zamieszanego swoim kanałem Krulestwo. Aktywność na kanale tych twórców przez ostatnie kilka dni była imponująca.


Gargamel, który kilka dni temu na swoim kanale zamieścił materiał kwestionujący pod wieloma względami szybko zyskujący na popularności film Sylwestra, rozpoczął cały konflikt. Dalej byliśmy świadkami szybko wystosowanej obrony w postaci kolejnego filmu na Krulestwie, oraz chwile później ponad godzinnej transmisji na żywo, gdzie Wardęga z komentarzem prezentował surowy materiał z dnia zatrzymania przez policję. Sprawa ta szybko przyjęła formę przepychanki, gdyż wówczas pojawił się kolejny film Gargamela, a wraz z zasadą "oko za oko, ząb za ząb" jeszcze jedna odpowiedź Sylwestra.

Jak można się domyślać publiczna kłótnia największego YouTubera w Polsce wraz z najpopularniejszym tego typu twórcą ostatnich miesięcy, siłą rzeczy całkiem solidnie wspomogła analitykę obydwu kanałów. Widzowie i jednego i drugiego twórcy na bieżąco przechodzili z kanału na kanał i śledzą przebieg wydarzeń. Tak o to prezentują się statystyki Gargamela (2 filmy) oraz Wardęgi (4 filmy):

KRULESTWO


krulestwo subskrypcje


GARGAMEL


gargamel subskrypcje


Jak widzimy, zainteresowanie sprawą było ogromne, a sama drama przyniosła wiele korzyści w subskrypcjach dla obu panów. Szczególnie zyskał na tym kanał Sylwestra, który został zasubskrybowany przez ok. 10 tysięcy więcej osób niż ten Gargamela (mimo tego, że wcześniej poboczny kanał Wardęgi tracił codziennie od kilku do kilkudziesięciu widzów). Zapraszamy na naszą stronę po więcej statystyk Krulestwo i GargamelVlog. Dla zainteresowanych, poniżej znajdują się wszystkie wchodzące w tę dramę filmy w odpowiedniej kolejności.
Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl