Spotify z przeprojektowaną sekcją pobranych utworów

Spotify z przeprojektowaną sekcją pobranych utworów

Spotify prowadzi właśnie testy nowego wyglądu zakładki "Biblioteka". Największych zmian doczeka się sekcja pobranych utworów. W końcu będzie można przejrzeć wszystkie treści offline na jednym widoku.


Muszę przyznać, że korzystanie ze Spotify Premium bywa zazwyczaj naprawdę przyjemnym doświadczeniem. Niestety - wszystko zaczyna się psuć w momencie wybierania piosenek, które sobie pobrałem, by potem posłuchać ich offline. Proces ten jest skrajnie nieintuicyjny (przynajmniej w wersji aplikacji na Androida) i pełen problemów.

Jak się okazuje, zespół odpowiedzialny za platformę pracuje nad poprawą tego segmentu. Niedługo zadebiutować ma przeprojektowany interfejs, który prezentuje się naprawdę świetnie. Dlaczego?

Źródło: Android Police


Przede wszystkim nareszcie pojawi się opcja wyświetlenia całej pobranej zawartości na jednym ekranie. Do tej pory należało filtrować treści pod kątem albumów, utworów lub wykonawców, co przyczyniało się do widoku zapisanych treści w obrębie jednej z tych trzech kategorii.

Teraz też tak będzie można robić, lecz poza tym pojawi się możliwość ukazania wszystkich utworów/podcastów bez jakichkolwiek podziałów. Oprócz tego funkcja filtrowania przeniesiona zostanie do górnej części interfejsu. Pasek wyszukiwania zastąpi z kolei minimalistyczna ikona.

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się dosyć przejrzyście i nieco bardziej intuicyjnie. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy Spotify zdecyduje się na wdrożenie nowości.

 

Co sądzicie o nowym interfejsie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.