Spotify z dużo tańszą wersją subskrypcji

Spotify z dużo tańszą wersją subskrypcji

Spotify rozpoczęło testy nowej, tańszej subskrypcji. Wariant Plus ma kosztować kilka razy mniej, wciąż oferować reklamy, lecz pozwalać na nieograniczone pomijania utworów.


Nie da się ukryć, że Spotify to obecnie najpopularniejsza muzyczna usługa streamingowa na rynku. Na ten moment można skorzystać z jej dwóch wariantów - Free oraz Premium. Za tą drugą należy zapłacić 19,99 zł miesięcznie, co dla części użytkowników wydaje się nieco oporową kwotą.

Jak się jednak okazuje, w fazie testów jest trzecia opcja nazwana Plus. W Stanach Zjednoczonych będzie trzeba zapłacić za nią miesięcznie tylko 0,99 USD, czyli niecałe 4 zł po dzisiejszym kursie. Myślę jednak, że w Polsce wyceniono by ją na około 5,99 zł.

Źródło: Spotify (via The Verge)


Okej, ale co oferuje taki abonament? Spotify Plus to wciąż obecność reklam, lecz przy tym dowolność jeśli chodzi o pomijanie utworów i ich odtwarzanie. Jeśli korzystacie z wariantu Free, to zapewne wiecie jak uciążliwe jest korzystanie z mobilnej wersji platformy.

Cóż, tego typu opcja wydaje się naprawdę atrakcyjna. Trudno jednak stwierdzić czy ostatecznie trafi do wszystkich użytkowników. Na razie dostęp mają do niej wyłącznie nieliczne osoby w USA. Na wyniki testów oraz dalsze plany Spotify zapewne więc jeszcze nieco poczekamy.

 

Co sądzicie o Spotify Plus? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.