Spotify wprowadza opcję podcastów w formie wideo

Spotify wprowadza opcję podcastów w formie wideo

W ciągu ostatnich kilku lat format podcastowy znacznie urósł w siłę oraz stał się medium, które coraz chętniej wybiera się podczas jazdy samochodem czy obowiązków domowych. Wiele z nich trafia na platformę Spotify, która od teraz umożliwi nam również odtwarzanie  wybranych podcastów wraz z wideo. 


Funkcja podcastów wideo została ogłoszona wczoraj i dzięki niej zarówno użytkownicy Spotify Premium, jak i darmowej wersji aplikacji, będą mogli włączyć tryb odtwarzania audiowizualnego. Po odtworzeniu podcastu, którego twórcy nagrali dopasowany do dźwięku materiał wideo, włączy się on wraz z obrazem. Użytkownicy smartfonów wciąż będą mieli możliwość korzystania z samej formy audio, która będzie działała w tle podczas używania innych aplikacji oraz na zablokowanym urządzeniu.Wprowadzenie wspomnianej funkcji może konkretnie umocnić pozycję Spotify na rynku podcastowym oraz przyczynić się do częstszego wybierania platformy z grona alternatyw, takich jak YouTube, Podbean czy Apple Podcasts. Nowe podcasty w formie wideo pojawiają się w aplikacji już teraz, a już niedługo będzie ich za pewne znacznie więcej. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.