Spotify wprowadza nowość dla fanów podcastów

Spotify wprowadza nowość dla fanów podcastów

Spotify to jeden z najpopularniejszych serwisów, oferujący możliwość odtwarzania muzyki i podcastów. To właśnie ten drugi format w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność, a ich ilość na Spotify przekroczyła już milion.


Podcasty w ostatnim czasie zyskały bardzo dużą popularność dzięki temu, że można ich słuchać w każdym miejscu, wykonując w tym samym czasie inne czynności. Sprawia to, że na przykład podczas drogi do szkoły, czy pracy, możemy dowiedzieć się ciekawych informacji lub wysłuchać interesujący wywiad. Fakt, że format ten zyskał ogromną ilość fanów, a ich liczba na platformie Spotify przekroczyła milion, sprawił, że serwis podjął kolejne kroki, by ułatwić swoim użytkownikom trafienie na najlepsze materiały.

W ten oto sposób zaprojektowano dwie nowe zakładki: Najlepsze Podcasty i Podcasty Zyskujące Popularność. Pozwolą one w łatwy i szybki sposób odnaleźć ciekawe materiały, które są chętnie odtwarzane. Dzięki temu w ciągu kilku sekund sprawdzimy, jakie tematy są aktualnie najpopularniejsze i jednym kliknięciem przejdziemy do wybranego podcastu.Słysząc o liście podcastów zyskujących popularność, zapewne każdy zadał sobie pytanie, czy będzie ona działać na podobnej zasadzie, jak lista "Na Czasie" tworzona przez YouTube. Wiele osób ma wątpliwości co do algorytmu, który nią zarządza i wypowiadało się o nim już wielu YouTuberów. W przypadku Spotify możemy mieć nadzieję, że wspomniana lista będzie opierać się na poważnej analizie wyborów użytkowników. Serwis ma już bowiem spore doświadczenie, poprzez przygotowywanie na przykład list najpopularniejszych utworów w Polsce, czy listę piosenek zyskujących popularność.

Jak zapewnia Spotify, obie listy będą aktualizowane codziennie, a o ich działanie dbać będzie specjalny algorytm, który na bazie tych najczęściej odtwarzanych materiałów, utworzy listę najpopularniejszych i zyskujących popularność podcastów. Dodatkowo dużym udogodnieniem będzie możliwość wybrania kraju, z którego pochodzi pożądany przez nas podcast. Dzięki temu serwis nie będzie ograniczał użytkowników do słuchania materiałów tworzonych wyłącznie w ich języku.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl