Spotify wprowadza funkcję karaoke

Spotify wprowadza funkcję karaoke

Spotify jako lider muzycznych platform streamingowych, stara się regularnie ulepszać swoją usługę. Temat funkcji karaoke ponownie powraca, jednak wszystko wskazuje na to, że tym razem opcja będzie działała znacznie lepiej niż dotychczas.  


Wczoraj Spotify oficjalnie zaprezentowało autorską funkcję prezentowania tekstów piosenek w czasie rzeczywistym. Opcja zawita w 26 krajach, a jako pierwsi skorzystają z niej użytkownicy z Indii, Ameryki Łacińskiej czy Azji Południowo-Wschodniej. Niestety, wraz z wprowadzaniem opcji, kluczową rolę odgrywają kwestie umów licencyjnych, stąd opcja może pojawiać się w różnych krajach ze sporym opóźnieniem. Na ten moment nie wiem kiedy karaoke na Spotify trafi do Polski.Przedstawianie tekstów piosenek na Spotify nie jest nowością, jednak tym razem ma działać znacznie lepiej. Niegdyś platforma podjęła się już współpracy z Musixmatch czy z Geniusem, który na wybranych utworach nadal pokazuje fragmenty tekstu utworu. Nie jest on jednak wyświetlany w formie znanej z karaoke, a pojedyncze wersy przerywane są historią piosenki czy autora, co znacznie umożliwia zapoznanie się z całym tekstem. Nowa funkcja będzie zatem świetnym rozwiązaniem, które do tej pory mogliśmy znać jedynie z zewnętrznych aplikacji - te jednak przy integracji ze Spotify nie działały najlepiej, a ich baza utworów była znacznie ograniczona.

Źródło: Mashable

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.