Spotify w wybranych krajach podnosi ceny abonamentu

Spotify w wybranych krajach podnosi ceny abonamentu

Plany subskrypcji na Spotify w Polsce od dłuższego czasu nie uległy żadnej podwyżce. Ta sytuacja może się jednak zmienić. Spotify w niektórych krajach Europy oraz w USA podnosi ceny.


Ceny abonamentów w najbliższym czasie wzrosną w USA oraz Wielkiej Brytanii. Nowe ceny zostaną wprowadzone już 30 kwietnia. W tej chwili nie ma informacji o tym, że platforma będzie chciała podnieść ceny planów także w innych krajach, jednak taki scenariusz trzeba brać pod uwagę.

Planowane podwyżki dotyczą jedynie planów grupowych oraz tych przeznaczony dla uczniów i studentów, zatem nie obejmą podstawowego abonamentu premium. O ile wzrosną ceny? Wzrost wyniesie odpowiednio 1$ lub 1£ do 2$ lub 2£ w USA i Wielkiej Brytanii zależnie od planu.Według najnowszego raportu portalu The Verge, obecnie Spotify odwiedza miesięcznie 356 milionów użytkowników. Spośród nich 158 milionów posiada wykupioną subskrypcję premium. Jest to wzrost o 21% względem danych z pierwszego kwartału 2020 roku. Jak donosi Reuters, platforma odczuwa jednak wzrost konkurencji na rynku platform streamingowych z muzyką, a także w najbliższym czasie spodziewa się spadku liczby subskrybentów.

Na ten moment użytkownicy Spoitfy premium w Polsce nie mają powodów do zmartwień, ale trzeba brać pod uwagę, że w przyszłości nowe ceny mogą zostać wprowadzone także w Polsce.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl