Spotify szykuje alternatywę dla Clubhouse

Spotify szykuje alternatywę dla Clubhouse

Spotify poinformowało o przejęciu firmy Betty Labs odpowiedzialnej za m.in. aplikację Locker Room. Umożliwia ona rozmowy o sporcie w czasie rzeczywistym - zakres tematów ma być niedługo rozszerzony.


Aplikacja Clubhouse namieszała na rynku usług społecznościowych. Opcja bezproblemowego dołączania do rozmowy na żywo za pomocą kodu bądź kilku kliknięć niezwykle przypadła do gustu użytkownikom. Nic więc dziwnego, że panujący trend postanowili wykorzystać inni deweloperzy.

Nie tak dawno o wdrożeniu własnych "pokoi audio" poinformował Facebook. Teraz na scenę wkroczył Spotify - streamingowy gigant postanowił podejść do sprawy w dosyć odmienny sposób. Przejął bowiem firmę Betty Labs zajmującą się rozwojem aplikacji Locker Room.

 

Źródło: AppStore


Pozwala ona na dołączanie do dedykowanych kanałów i rozmowę na tematy sportowe. Niedługo jednak oferta usługi się nieco poszerzy. Spotify chce, by przez Locker Room można było toczyć dyskusje dotyczące m.in. muzyki oraz ogólnie pojętej popkultury. 

Na razie Locker Room jest dostępne wyłącznie na urządzenia z systemem iOS. Plan rozwoju zakłada jednak dedykowaną odsłonę na Androida oraz... zmianę nazwy samej platformy. Poszczególne funkcje społecznościowe mają również trafić do aplikacji Spotify.

Opisane wyżej zmiany wejdą w życie na przestrzeni najbliższych miesięcy. Na szczegóły więc jeszcze nieco poczekamy.

 

Co sądzicie o planach Spotify? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.