Spotify rozpoczęło współpracę z League of Legends

Spotify rozpoczęło współpracę z League of Legends

Sieciowa moba od Riot Games zyskuje na silę wraz z każdym kolejnym rokiem, zwłaszcza kiedy zbliża się okres Mistrzostw Świata. Worldsy rozpoczną się równo na miesiąc, a tymczasem nawiązana została współpraca pomiędzy LoL-em oraz Spotify, która zaowocuje wieloma niespodziankami dla fanów tytułu. 


Rezultatem wyżej wspomnianej współpracy będą kompletnie nowe treści na platformie, w tym dedykowane playlisty oraz uruchomienie podcastów ściśle związanych z samą grą. Istniejące na Spotify, oficjalne playlisty LoL'a już teraz przyciągają kilka milionów słuchaczy każdego miesiąca, a od teraz będą jeszcze regularniej aktualizowane o nowe utwory. Dodatkowo już niedługo pojawić mają się oryginalne podcasty, w tym zapowiedziane już Untold Stories: Top Moments from Worlds, które będzie 9-odcinkową serią, ściśle związaną ze zbliżającą się 10. edycją Mistrzostw Świata.Umowa podpisana pomiędzy Spotify, a Riot Games obowiązywać ma przez najbliższych kilka lat. Wraz z jej podpisaniem, Spotify stało się jednym z ważniejszych partnerów gry oraz będzie odpowiedzialne za transmitowanie relacji audio najważniejszych globalnych turniejów LoL'a.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.