Tak Spotify zareagowało na zabójstwo George Floyda

Tak Spotify zareagowało na zabójstwo George Floyda

Spotify postanowiło upamiętnić śmierć George Floyda w dosyć symboliczny sposób. Wybrane playlisty oraz podcasty wzbogacą się bowiem o 8 minut i 46 sekund ciszy - dokładnie tyle, ile mężczyzna został przytrzymywany kolanem przez policjanta.


Zabójstwo George Floyda przelało czarę goryczy wśród amerykańskiego społeczeństwa. W protesty przeciwko rasizmowi i uprzedzeniom zaangażowali się już nie tylko mieszkańcy USA, ale praktycznie cały świat. W tym polscy influencerzy i największe platformy streamingowe.

Spotify od teraz przerywać będzie wybrane playlisty i podcasty na 8 minut i 46 sekund. Dokładnie tyle trwało duszenie George Floyda przez policjanta - Dereka Chauvina. Co więcej, usługa wzbogaciła się również o zupełnie nową sekcję piosenek i list odtwarzania - "In Solidarity: Black Lives Matter.

Specjalna sekcja na Spotify l Źródło: wł.


W akcję postanowili zaangażować się także inni giganci. YouTube przekazał milion dolarów na organizację edukującą policjantów w zakresie zwalczania dyskryminacji, Amazon Music wstrzymało wszystkie działania na social mediach, a Apple Music zaczęło promować muzykę stworzoną przez czarnoskórych artystów. 

 

Co sądzicie o działaniach koncernów? Dajcie znać w komentarzach!


 

Źródło: TheVerge 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.