Spotify pracuje nad funkcją

Spotify pracuje nad funkcją "Odkrywaj", która przypomina... TikToka

TikTok zdobywa coraz większą popularność, a inne media społecznościowe jak Instagram czy YouTube implementują opcje znane z aplikacji od ByteDance. Nikt jednak nie spodziewał się raczej, że TikTokiem zainspiruje się także Spotify.


Beta aplikacji Spotify na iOS została rozszerzona o nową zakładkę "Odkrywaj", która pojawiła się w dolnym pasku opcji pomiędzy opcją strony domowej a wyszukiwarką. Po kliknięciu w ikonę zakładki, pojawi się opcja przypominająca TikToka, czyli pionowe przeglądanie wideo, które można polubić dodając do biblioteki lub pominąć zjeżdżając w dół.

 Format wykorzystuje przy tym tzw. Canvas, czyli wideo-okładki utworów. W tle krótkich i zapętlonych filmików usłyszymy oczywiście piosenki artystów i w ten sposób będziemy odkrywać nową muzykę.

 W tej chwili nie wiemy kiedy i czy w ogóle opcja zostanie na stałe zaimplementowana do Spotify. Nie pozostaje nam nic więcej jak czekać na decyzję Spotify, która zostanie podjęta na podstawie przeprowadzanych właśnie testów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.