Spotify: nowe opcje dla artystów i seria podcastów z uniwersum DC

Spotify: nowe opcje dla artystów i seria podcastów z uniwersum DC

Na Spotify pojawi się Discovery Mode. Funkcja ta pozwoli wybierać artystom, które piosenki będą polecane ich słuchaczom. Poza tym pojawi się również mnóstwo innych nowości np. seria podcastów z uniwersum DC.


Na początku tego tygodnia odbyło się wydarzenie o nazwie Spotify Stream On, gdzie omówiono nadchodzące nowości na Spotify. Jedną z najważniejszych jest podniesienie jakości piosenek dla użytkowników Premium.

Daniel Ek - założyciel i dyrektor generalny firmy - przekazał, że platforma rozszerza swoją działalność na ponad 80 dodatkowych rynków z Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy Południowo-Wschodniej. Dodatkowo, dzięki Spotify Audience Network usprawni się kontakt  reklamodawców ze słuchaczami. To tylko część strategii, której celem jest zwiększenie interaktywności między osobami korzystającymi ze Spotify.

Artystów najbardziej zainteresuje Discovery Mode, który poszerzy ich możliwości o wybór rekomendacji dla swoich słuchaczy oraz wybór swoich utworów, które zostaną promowane na Discover Weekly czy Release Radar. Oprócz tego, za pomocą usługi Canvas będzie można dodać do nich zapętlone wizualizacje. W oficjalnym komunikacie od Spotify czytamy,  że testy wersji beta tej funkcji już ruszyły.Jednak to nie wszystko. Spotify angażuje się również w podcasty popculturowe. Jakiś czas temu firma nawiązała współpracę z DC Comics, dzięki czemu wkrótce na platformie pojawi się seria podcastów poświęconych komiksom DC takich jak "Batman Unburied". Twórcy zapewniają, że ich współpraca będzie długoterminowa i mają nadzieję, że nie tylko fani DC polubią taką formę przedstawiania historii.

 

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.